Mistrzostwa Uniform Motor Rally 2019

W dniu 28 września 2019 r. w Toruniu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Motorowe Służb

Mundurowych Uniform Motor Rally 2019. Była to dziewiąta już edycja zawodów w formie międzynarodowej. Mistrzostwa odbywały się na torze kartingowym Racing Arena oraz na parkingach przy stadionie żużlowym Motoarena. 57 zawodniczek i zawodników, w tym liczna reprezentacja Słowenii, startowało w 2-ch wyścigach na gokartach i 5-ciu samochodowych próbach sprawnościowych.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, Starosta Toruński i Prezydent Mundurowego Klubu Motorowego RP. Partnerem Głównym imprezy było Województwo Kujawsko-Pomorskie, co było eksponowane na materiałach informacyjnych, także zamieszczonych w internecie. Przewodniczący imprezy wielokrotnie informował zawodników i gości o Partnerze.

Zawody przebiegały w atmosferze rywalizacji sportowej, a przede wszystkim służyły integracji służb mundurowych oraz doskonaleniu techniki jazdy.

Najlepszym uczestnikom rozdano puchary Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Torunia, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu, Starosty Toruńskiego, Prezydenta MKMRP, Prezesa firmy Mentor SA, nagrody rzeczowe (2) Prezydenta Miasta Torunia oraz vouchery na przeloty nad Toruniem ultralekkim samolotem ufundowane przez Panów Andrzeja Kubiaka, Dariusza Głazika i Wojciecha Walczyka.

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych należy wymienić przedstawiciela MKMRP z Łodzi, zawodników ze Słowenii, którzy zdobyli najwięcej pucharów i nagród, przedstawicieli Kom2019endy Miejskiej Policji w Toruniu oraz MKMRP z Brodnicy.

Kliknij Galeria - Uniform Motor Rally 2019