Uniform Motor Rally 2021

przez Super User

 

 

 

 

W minioną sobotę (4.09.) na torze kartingowym przy stadionie żużlowym Motoarena w Toruniu oraz na parkingu stadionu odbyły się Międzynarodowe Motorowe Mistrzostwa Służb Mundurowych Polskiego Związku Motorowego „UNIFORM-MOTOR-RALLY 2021”. W wydarzeniu mogli wziąć udział czynni i emerytowani funkcjonariusze służb mundurowych, członkowie klubów zrzeszonych w Polskim Związku Motorowym, członkowie Mundurowego Klubu Motorowego Rzeczypospolitej Polskiej, członkowie Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP oraz członkowie europejskich klubów motorowych IPMC.

Zawodnicy startowali w trzech kategoriach – próbie na kartingu, udzielaniu pierwszej pomocy  oraz próbach sprawnościowych prowadząc  pojazd osobowy -  w teście stewarda i teście z wodą. Punktacji podlegało jak już wcześniej wspomnieliśmy  przeprowadzenie, pod okiem wykwalifikowanego ratownika mł. kpt. Dominika Brzostka z Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie.

Organizatorem imprezy był Mundurowy Klub Motorowy Rzeczypospolitej Polskiej - Region Toruń, zaś Honorowy Patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Kujawsko-pomorskiego - Piotr Całbecki, Starosta Toruński – Marek Olszewski oraz Prezes Firmy Mentor SA - Marek Kaliszek.

Najlepsi w zmaganiach okazali się Marcin Łuczak z MKMRP Łódź, Karol Makowski z PSP Toruń oraz Przemysław Kasprzak z MKMRP Toruń. Wśród pań najwyżej w rankingu uplasowały się Agnieszka Stankiewicz z MKMRP Chełm , Paulina Michalska z KMP Grudziądz i Aleksandra Stróżek z Mentor Toruń. Jury rozdało 17 nagród, w tym 11 pucharów. Wszystkim wygranym gratulujemy znakomitych  wyników!

źródło: https://torun.policja.gov.pl/kb3/informacje/wiadomosci/118896,Final-UNIFORM-MOTOR-RALLY-2021.html