Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

przez Super User

"17 listopada 2019 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

Idea została zapoczątkowana w 1993 roku przez angielską organizację Road Peace. W 2005 Zgromadzenie Ogólne ONZ zaprosiło państwa członkowskie i społeczność międzynarodową do obchodzenia trzeciej niedzieli listopada jako Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Dzień ten ma być wyrazem uznania dla ofiar wypadków drogowych i ich rodzin".

                                                                                                          żródło:www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
 
 
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wraz z policjantkami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przy udziale pracowników Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu oraz Straży Miejskiej w Toruniu oraz Mundurowego Klubu Motorowego Region Toruń,aktywnie wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych przy ulicy Plac Teatralny 2 w Toruniu ( przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego).
W trakcie działań policjanci apelowali o rozsądek i rozwagę na drodze,zaprezentowano sprzęt policyjny, symulator dachowania, policjanci i  pracownicy Urzędu Marszałkowskiego prowadzili konkursy z nagrodami, a nasz członek MKM RP Region Toruń  rozdawał elementy odblaskowe zachęcając do ich używania po zapadnięciu zmroku.