MKMRP W OCR!

przez Super User

MKMRP W OCR!

Mundurowy Klub Motorowy Rzeczpospolitej Polski, to prężnie działająca organizacja, która zadziwia swoją wszechstronnością.

W tym roku miała okazję zaistnieć w wielu dużych przedsięwzięciach i zawodach sportowych. Uniform Karting, Uniform Rally, Uniform Shooting, Uniform Fishing, Uniform Bowling, czy też Konkurencje Motorowe na 72 Zlocie Gwieździstych Policji IPMC w Opolu, których była organizatorem, to tylko ułamek tego, gdzie jej członków mogliśmy podziwiać.

Sezon 2019 to również występy w Ekstremalnych dyscyplinach sportowych, takich jak Zawody OCR (Obstacle Course Racing), co w wolnym tłumaczeniu oznacza Biegi Przeszkodowe. Jedna z najcięższych i najtrudniejszych dyscyplin sportowych, która od zawodników wymaga niezwykłej sprawności, szybkości, wytrzymałości i siły. To połączenie biegów na róznych dystansach, w ciężkim niejednokrotnie górskim, czy bagnistym terenie, usianym wieloma przeszkodami. Samozaparcie, wytrwałość i nieustępliwość to te cechy, którymi musi się charakteryzować zawodnik OCR.

Jednym ze śmiałków, który w tym sezonie zdecydował się z sukcesem reprezentować Mundurowy Klub Motorowy Rzeczpospolitej Polski jest Marcin Łuczak z regionu Łódź.

Marcin uprawia ten sport od 2016 roku, cały czas poszerzając swoją wiedzę i umiejętności w tej dyscyplinie. Oprócz prowadzenia tradycyjnego biznesu, firmy LIDER, która zaopatruje nas w gadżety klubowe, oraz byciu Asystentem Prezydenta MKMRP od spraw umundurowania, jest dietetykiem i trenerem personalnym. Ciężka praca, treningi 5 razy w tygodniu oraz restrykcyjna dieta dała efekty.

Marcin wystartował w tym sezonie w 5 zawodach, mając przed sobą jeden cel, stanąć na pudle i udało się. Na czerwcowych zawodach w Poznaniu, walcząc do końca na ostatnich metrach, na ostatniej niezwykle wymagającej przeszkodzie Multirig zdobył 3 miejsce w kategorii Masters, wyprzedzając kolejnego zawodnika raptem o 31 sekund.

Oto jak wyglądały starty naszego zawodnika, uhonorowane dodatkowo zdobyciem statuetki WETERANA Runmagedonu 2019.

1. Mistrzostwa Polski w Formule Runmageddon Hardcore na dystansie 24km i 70 przeszkód - 12 miejsce.

2. Formuła Runmageddon Rekrut na dystansie 8km i 30 przeszkód - 3 MIEJSCE !!!

3. Formuła Runmageddon Classic na dystansie 12km i 50 przeszkód - 6 miejsce

4. Mistrzostwa Europy OCREC Gdynia na dystansie 5km i 40 przeszkód - 66 miejsce

5. Mistrzostwa Polski w Formule Runmageddon Finał 10km i 50 przeszkód - 16 miejsce

Plany na kolejny sezon to walka o tytuł Mistrza Polski w kategorii Masters, ukończenie najdłuższego biegu OCR w Polsce Górskiego ULTRA Runmageddonu - 42km i 150 przeszkód. Zdobycie Weterana Runmageddonu oraz start w Mistrzostwach Europy OCREC.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Link do galerii z wydarzenia.